Radostné tance Khaita

„Khaita“ znamená „Harmonie v prostoru“, je to jednoduchý a veselý způsob, jak zažít vnitřní harmonii. Jejím cílem je podpora harmonie v jednotlivci, mezi lidmi a jejich prostředím skrze tanec.

Melodie je harmonií života.

Melodie je dech života.

Bez dechu není život.

Kde se seznámit s Khaitou?

Několikrát do roka se v České republice konají kurzy khaity pro začátečníky i pokročilé s kvalifikovanými instruktory, v centrech komunity pak probíhají pravidelné tance.

Praha Opletalova 35, Dzogčhen

Pondělí 18.30 – 20.00 tance vedené instruktorkou, pro více informací napište na blue@dzogchen.cz

O metodě Khaita

Během tance se učíme být přítomní a integrovat své myšlenky a emoce. Když kultivujeme tuto uvolněnou přítomnost v pohybu, harmonie a radost se vyvíjejí přirozeně a přenášíme je do našeho každodenního života.

Takto se zrodila Khaita, přesahující sbírky písní a tanců, přinášející univerzální poselství radosti, úcty, tolerance a vnitřního klidu. Metoda, která používá zvuk a pohyb na hormonizaci a uvolnění těla, energie a mysli.

Historie tanců a písní Khaita

Historie radostných tanců Khaita začala v roce 2011, kdy profesor Čhögyal Namkhai Norbu, známý mistr Dzogčhenu, sestavil sbírku 108 písní a tanců s názvem ,,Poselství z Tibetu“ (Message from Tibet). Tato kolekce se postupně rozrostla na více než 300 písní a tanců, které se zajímají nejen o tradiční, ale i moderní lidové písně a tance. U těch, které vybral a shromáždil, navázal na jejich tradiční choreografii, nebo ji vytvořil a rozvinul se svými žáky.

Užitečné zdroje

Mezinárodní stránky Atiyoga foundation o tancích Khaita
https://shangshungfoundation.org/en/studies/khaita/

Facebook české skupiny Khaita
https://www.facebook.com/czechkhaita/

Youtube (kompletní choreografie)
https://www.youtube.com/user/HarmonyInTheSpace» Všechny události: Khaita »