Jantrajóga

Jantrajóga je důležitou metodou pro integraci hluboké esence nauky dzogčhenu v těle, hlasu a mysli praktikujícího. Skrze pozice, pohyby a jejich kombinaci s dechem, je koordinována a harmonizována energie jednotlivce. To umožňuje mysli dosáhnout stavu relaxace a původní rovnováhy, které jsou základem pro dosažení stavu kontemplace.

Původ jantrajógy

Jantrajóga, neboli „jóga pohybu“, je pradávný systém tibetské jógy, který má základ v textu Spojení slunce a měsíce. Tento text napsal v 8. století našeho letopočtu tibetský mistr a překladatel Vairóčana. Čhögjal Namkhai Norbu vytvořil detailní komentář k tomuto kořenovému textu a začal předávat nauku jantrajógy  počátkem sedmdesátých let na západě.

Kumar Kumari Jantra

Kumar Kumari Jantru  neboli Jantrajógu pro děti vyvinul Čhögyal Namkhai Norbu v 90. letech 20. století na základě hlubokých pokynů starobylé tibetské praxe Jantra jógy, přičemž věnoval zvláštní pozornost fyzickému rozměru, energii a dýchání dětí. Kumar Kumari je jedinečná tím, že kombinuje dýchání a pohyb se zvuky, které mají silný účinek. Podporuje zdravý vývoj dětí, které ji cvičí, a je pro ně výzvou i zábavou.

Kdy a jak cvičit / naučit se?

Několikrát do roka se v České republice konají kurzy jantrajógy pro začátečníky i pokročilé s kvalifikovanými instruktory, v centrech komunity pak probíhají pravidelné praxe.

Pravidelná cvičení

Praha Opletalova 35, Dzogčhen

Úterý 18.30 – 20.00 cvičení jantrajógy pro mírně pokročilé a pokročilé

Stránky o jantrajóze

www.yantrayoga.net» Všechny události: jantra jóga »