Jak začít s dzogčhenem?

Pokud máte zájem dozvědět se o dzogčhenu více informací nebo se chcete dzogčhenu začít prakticky věnovat , doporučujeme Vám jako první kroky:

– Přečíst některé z u nás doposud vydaných knih od Čhögjala Namkhai Norbua.
– Navštívit některé z našich center, kde s Vámi probereme otázky ohledně dzogčhenu a transmise osobně.
– Shlédnout následující video, zachycující jednu z úvodních přednášek Čhögjala Namkhai Norbua na téma dzogčhen. (Pozn. video začíná na 1:40s.)

Chcete začít nauku dzogčhenu aplikovat?

Abyste se dzogčhenu mohli začít věnovat prakticky, je ze všeho nejdříve potřeba navázat přímý kontakat s Mistrem, obdržet od něj vysvětlení nauky a především tzv. přímé uvedení (nebo-li přímou transmisi). Nejvhodnější příležitostí k tomu je účast na jednom z retreatů dle Mistrova kalendáře, ať už osobně nebo prostřednictvím živého internetového vysílání (webcast).

Celosvětová transmise 3x ročně

Pro lidi, kteří si přejí dzogčhen praktikovat, ale nemohou se zúčastnit retreatu s mistrem, nebo přijmout přímé uvedení osobně, nabízí Čhögjal Namkhai Norbu přímé uvedení v rámci tzv. Celosvětové transmise gurujógy, která probíhá na celém světě ve stejnou hodinu a je možné se jí zúčastnit  prostřednictvím webcastu. Každým rokem předává Mistr přímé uvedení  ve třech termínech v průběhu jara (výročí parinirvány Garab Dordžeho), léta (výročí Guru Padmasambhavy) a podzimu (výročí Adzom Drugpy). Přesné datumy se každý rok liší, protože jsou určeny tibetským lunárním kalendářem.

Pokud máte zájem o přijetí transmise tímto způsobem, je třeba se před tím zúčastnit výkladu v jednom z místních center komunity dzogčhenu. Výklady se pořádají pravidelně vždy několik týdnů před transmisí (viz kalendář).

Co pro Vás můžeme udělat v některém z našich center?

  • Zodpovědět vaše dotazy ohledně dzogčhenu a případně vás vhodně nasměrovat.
  • Několik týdnů před transmisí pořádáme výklady s nácvikem praxe (spojené s transmisí), termíny můžete najít v našem kalendáři.
  • Pokud máte o praxi dzogčhenu seriozní zájem a jste rozhodnuti v nejbližším termínu transmisi přijmout, je možné se zúčastnit jakékoliv praxe se skupinou praktikujících dle našeho kalendáře (po domluvě v některém z našich center nebo na blue@dzogchen.cz)
  • Jakékoliv dotazy můžete rovněž posílat na blue@dzogchen.cz

Kde nás najdete?

Kontakty na naše centra v Praze i mimo Prahu najdete ZDE.

V Praze

nás máte možnost navštívit nás v našem centru naproti Hlavnímu vlakovému nádraží. Můžete napsat na blue@dzogchen.cz a domluvit termín návštěvy, kdy se vám některý ze “starších” praktikujících bude rád věnovat. V případě seriozního zájmu o praxi dzogčhenu je (po domluvě) možné zúčastnit se dalších částí našeho pogramu (viz kalendář), případně různých akcí pořádaných pro veřejnost.