ASIA

Organizace ASIA (Associazione per la Solidarietà Internazionale in Asia) byla založena v Itálii v roce 1988 Chögyalem Namkhai Norbuem v době, kdy působil jako profesor tibetského a mongolského jazyka a literatury na univerzitě v Neapoli. Jako jeden z nejuznávanějších světových odborníků na historii, filozofii a spirituální tradice Tibetu vložil úsilí i do humanitárních aktvit s cílem zachovat celosvětově unikátní kulturní dědictví rozvíjené v oblasti Himálaje po tisíce let.

ASIA je aktivní v mnoha zemích asijského kontinentu (v Tibetu, Indii, Nepálu, Myanmaru, Mongolsku, Bhútánu a Srí Lance). Vedle tibetské autonomní oblasti působí i v dalších regionech Čínské lidové republiky historicky obývaných Tibeťany.

Propaguje udržitelný rozvoj zaměřený na komunity původního obyvatelstva, s využitím místních lidských, kulturních a přírodních zdrojů.

Oblasti pomoci:

  • Vzdělávání a podpora podnikavosti
  • Kulturní, spirituální a umělecké dědictví
  • Lidská práva a migrace
  • Zabezpečení jídla, podpora zemědělství a pastevectví
  • Ochrana životního prostředí, přírodních zdrojů a boj proti klimatickým změnám
  • Hygiena, sanitace, přístup k čisté vodě

Kontaktní informace

Pokud nehovoříte anglicky nebo italsky dotazy k informacím uvedeným na našich webových stránkách Vám zodpoví Alena Aichlmanová a Jirka Kopal.
E-mail: asia.onlus.cz@gmail.com

Také Vám mohou pomoci s platbou přes internet a s praktickými informacemi o odečtení Vašeho daru od základu daně. Kompletní informace v italštině nebo angličtině naleznete na webových stránkách ASIA Onlus: www.asia-ngo.org

ASIA Onlus

ASIA Onlus
Via San Martino della Battaglia, 31 – 00185 Rome, Italy
Tel. +39 06 44340034
Fax + 39 06 44702620

Online noviny: ASIA News