ZMĚNA! Prádžňáparamitá v kontextu praxe dzogčhenu, Igor Berkhin, Phendeling, 8.-11.5.2014

AKTUÁLNĚ 6.5.2014 9:45: Bohužel situace na východní Ukrajině se zkomplikovala natolik, že před chvílí bylo zcela uzavřeno doněcké letiště, kudy měl Igor zítra ráno letět do Kyjeva a odtud pak do Prahy. Podařilo se mi se před malou chvílí s Igorem spojit telefonicky. Situace je taková, že sice bychom mu ještě mohli koupit jedno z posledních míst ve vlaku (lůžko v první třídě) Doněck-Kyjev co jede dnes večer a ráno by měl být v Kyjevě, ale podle něj je jednak bezpečnostní situace taková, že jsou všude na přístupových cestách patroly nikým nekontrolovaných ozbrojenců a ani ve vlaku teď není bezpečno, jednak o víkendu má proběhnout to ilegální referendum odtržení se od Ukrajiny a Igor má obavu, aby se vůbec byl schopný v úterý vrátit a to tam má část rodiny.

Vzhledem k těmto okolnostem nemůže Igor Berkhin na veřejnou přednášku ani retreat přijet. Vzhledem k masivní propagaci není šance všem co by tam chtěli z řad veřejnosti přijít už dát vědět. Veřejnou přednášku bohužel bez náhrady rušíme. Dotazyište na dana.hauerova@gmail.com nebo na blue@dzogchen.cz.

Ohledně retreatu v Phendelingu, Igor doporučil, aby se praktikující i tak do Phendelingu sjeli a věnovali čas praxi dle svých možností.

Díky za pochopení,

Martin Malec

Překlad posledního emailu od Igora, kde vysvětluje situaci podrobněji (odeslán 6.5. 17:45)

Vážení přátelé,
situace v Doněcku zůstává složitá. Ačkoli pár letům do Kyjeva bylo dovoleno odletět s velkým zpožděním. Jeden let byl oznámen, že proběhne, a pak byl zrušen nebo spojen s jiným letem. Jsou zvěsti, že lety byly umožněny k tomu, aby pár důležitých lidí mohlo opustit Doněck. Jeden přílet byl oznámen na dnešní večer, ale nic není jisté na zítřek.

Cestování vlakem je velice nejisté, spousta zpoždění, změny tras. Stále tu je mnoho nekontrolovaných a silně ozbrojených lidí podél trasy vlaku, takže to je nebezpečné a nespolehlivé.
Nejhorší věc je, že 9. května očekáváme provokace a 11. května zde bude zfalšované referendum o tom stát se „nezávislým“ a možná se připojit k Rusku. I pokud se dokážu dostat dnes nebo zítra pryč, tak je velká šance, že po 11. květnu bude veškerá komunikace mezi Kyjevem a Doněckem odříznuta minimánlně na nějaký čas což prakticky bude znamenat, že se bych se nedokázal vrátit domů-

Kdybych byl sám, tak bych to tolik neřešil, ale já bych teď musel nechat svou matku samotnou v době těchto nepokojů. Je jí 82 a nedávno měla mrtvici, a já jsem jediným, kdo se o ni stará a bylo by hodně špatné, kdyby se někde zasekl a nemohl se vrátit. Je to velké riziko.

Takže je lepší náš retreat zrušit. Jsem si jist, že si užijete webcast a kolektivní praxe v Phendelingu. Pokud jde o veřejnou přednášku, věřím, že dokážete najít dobrého praktikujícího, který by udělal dobrou přednášku v Plzni. Je to velmi dobrá příležitost vysvětlit, co to je pomíjivost.

Doufám že se jindy potkáme,
s láskou
Igor

igor berkhin

Zveme vas na retreat Igora Berkhina od 8. do 11. kvetna Pradznaparamita v kontextu praxe dzogchenu, Registrujte se a piste se na karmajogu zde. Retreat je otevren vsem clenum Komunity dzogchenu.

Zveme vas take na Igorovu verejnou prednasku Pouziti meditace v nasem zivote; Starobyle uceni buddhismu v soucasnem svete, ktera se bude konat ve stredu 7.5.2014 od 18 hod v Guru Village, Namesti Republiky 21, Plzen. (Mapa.) Vstupne 80,- Kc v predprodeji, 100,- Kc na miste. Predprodej vstupenek v knihkupectvi  Stesticko, Namesti Republiky 21, Plzen.

Muzete si stahnout a sirit mezi zname letak na verejnou prednasku.

 O Igorovi Berkhinovi:

Igor Berkhin studoval lingvistiku na Moskevske statni univerzite, a ma ekvivalent magisterskeho titulu z Donecke statni univerzity, kde rovnez pracoval na fakulte matematiky se specializaci na matematickou analyzu a teorii funkci. Po rozpadu Sovetskeho svazu v roce 1991 pracoval jako anglicko-rusky prekladatel pro ucitele ruznych buddhistickych tradic – tradice jez zahrnovaly zen, gelug,
karma a sangpa kagyu, ningma, bon a jine. V 90. letech minuleho stoleti studoval Chan-mi cchi-kung na Ukrajine a v Cine a ucil na katedre religionistiky Donecke otevrene univerzity. V roce 1996 zacal studovat pod vedenim Chogyal Namkhai Norbua v ramci Mezinarodni komunity dzogchenu. Je autorizovanym instruktorem Santi Maha Sanghy. Od roku 2002 vedl vice nez 100 seminaru o buddhistickych naukach a praxich na Ukrajine, v Rusku, Litve, Polsku, Cesku, Slovensku, Madarsku, Italii, Venezuele a Bulharsku.

Predbezny program retreatu:

ctvrtek 8.5.2014
15:00 – 19:00 s prestavkou
patek 9.5.2014
10:00 – 13:00 ranni vyklad
16:00 – 19:00 odpoledni vyklad
sobota 10.5.2014
10:00 – 13:00 ranni vyklad
16:00 – 19:00 odpoledni vyklad
nedele 11.5.2014
9:00 – 12:00

Cena celeho kurzu pro redukovane cleny je 1500Kc, pro ostatni typy clenstvi to najdete zde

http://bit.ly/1smk25U

Dana Hauerová Datum publikování: 13.2.2014 19:35