Workshop tibetských písní a tanců

Datum konání:

22.2.2014 - 26.2.2014

Popis:

Workshop tradičních i moderních tibetských písní a tanců

Zveme vás na workshop tibetských písní a tanců, určený všem zájemcům, kteří se chtějí tance naučit a také se pobavit. Naučíme se tradiční tance i tance vytvořené Čhögjal Namkhai Norbu Rinpočhem a jeho žáky Tsering Dolker a Topgyal Gontse.

Kde: Praha

Cena za workshop: 3 500 Kč
Kdy: 22. – 26. února 2014

vždy 10:00 – 13:00 a 16:00 – 19:00
Registrace: http://bit.ly/19ziSxL

Topgyal a Tsering sepisují, vytvářejí choreografii a účinkují s tradičními tibetskými písněmi a tanci již několik let. Učí tance po mnoha zemích světa, neboť jejich uvolněný a radostný přístup k výuce je velmi oblíbený. Topgyal Gontse uprchl z Tibetu do Dharamsaly v roce 1984. Od roku 2003 pracuje pro mezinárodní institut Shang Shung Institute v Itálii a jeho hlavní náplní zde je zachování a výuka tradičních tibetských písní a tanců. Topgyal se učil tyto tance nejen ve škole, ale hlavně u Dawa Tashiho, bývalého člena institutu Tipa.Tsering Dolker se učila písně od své babičky ve východním Tibetu již od útlého věku. Ve škole se vždy účastnila všech pěveckých a tanečních soutěží.
V roce 2011 se v Indii intenzivně studovala výuku tradičních tibetských písní a tanců u Dawa Tashiho.


Čhögjal Namkhai Norbu, jeden z velkých žijících mistrů dzogčhenu a tantry, který tyto hluboké nauky předává od sedmdesátých let, přikládá tibetským písním a tancům velikou důležitost, protože jejich specifickou symboliku považuje za úzce spjatou s tibetskou kulturou i se samotnými Tibeťany.Tsering Dolker a Topgyal Gontse zahrají a zatančí také na oslavách tibetského Nového roku Losaru 1.3.2014 na Novoměstské radnici v Praze.

Více na www.losar.cz

Martin Malec Datum publikování: 7.6.2014 10:57