Veřejná přednáška v Plzni Dzogčhen – atijóga, nauka spontánní dokonalosti, Igor Berkhin

Datum konání:

11.5.2015 - 11.5.2015

Popis:

Vážení přátelé,

srdečně zveme na veřejnou přednášku s názvem „Dzogčhen – atijóga – nauka spontánní dokonalosti“, která se bude konat 11.5.2015 od 18:00 v Domě hudby, Husova 30, Plzeň 1 a kterou povede Igor Berkhin.

Igor Berkhin pochází z Ukrajiny. Studoval lingvistiku na Moskevské státní univerzitě, a má ekvivalent magisterského titulu z Doněcké státní univerzity, kde rovněž pracoval na fakultě matematiky se specializací na matematickou analýzu a teorii funkcí. Po rozpadu Sovětského svazu v roce 1991 pracoval jako anglicko-ruský překladatel pro učitele různých buddhistických tradic – tradice jež zahrnovaly zen, gelug, karma a sangpa kagyu, ňingma, bön a jiné. V 90. letech minulého století studoval Chan-mi cchi-kung na Ukrajině a v Číně a učil na katedře religionistiky Doněcké otevřené univerzity. V roce 1996 začal studovat pod vedením Čhögyal Namkhai Norbua v rámci Mezinárodní komunity dzogčhenu. Od roku 2002 vedl více než 100 seminářů o buddhistických naukách a praxích na Ukrajině, v Rusku, Litvě, Polsku, Česku, Slovensku, Maďarsku, Itálii, Venezuele a Bulharsku.

Nauka dzogčhenu, též zvaná atijóga, je esencí všech nauk tibetského buddhismu. Není to jen nějaký další typ filosofie či náboženství. Jejím hlavním cílem je objevit naši vlastní spontánně dokonalou přirozenost a setrvat v tomto poznání. Přednáška bude o tom, co je to nauka dzogčhenu, jaký je její původ a jak souvisí s jinými Buddhovými naukami.

Těšíme se na vás

Datum publikování: 20.2.2015 09:32