Jantrajóga pro začátečníky s Fijalkou Turzíkovou a Jeffem Sablem (US) v Olomouci

Datum konání:

6.5.2016 - 8.5.2016

Popis:

Vážení přátelé,

srdečně zveme na kurz jantrajógy pro začátečníky, který se bude konat v termínu 6. – 8.5. 2016 v Olomouci a který povedou Fijalka Turzíková a Jeff Sable, autorizovaní instruktoři jantrajógy I. úrovně.

Kurz je určen a otevřen úplně všem, kdo mají zájem :) Duchovním i neduchovním:) Jasný všeprostupující prvotní stav je zde neustále, stačí když se uvolníme…

Kurz je určen pro začátečníky ale i pro mírně pokročilé, kteří se s jantrajógou již setkali předtím. V rámci kurzu se naučíme přípravným cvičením a základním sériím jantrajógy. Kurz bude částečně veden v anglickém jazyce, překlad bude zajištěn.

Konkrétně nás čeká:
Zahřívací cviky
Pozice Vairóčany
Pranajáma 9 očistných dechů
Cigdžong (uvolňování kloubů)
Lungsang (neboli Osm pohybů)
Vlna Vadžry

Kurz se přizpůsobí kapacitě a schopnostem účastníků.

V rámci kurzu prodiskutujeme i zdravotní aspekt cvičení a spojení jantrajógy s různými aspekty buddhistické praxe.

Jantrajóga je nejstarším systémem, který byl předáván z mistra na žáka v rámci tibetské tradice. Její kořeny sahají do čtvrtého století, kdy jí předal mistr Humkara Guru Padmasabhavovi, který přinesl tantrický buddhismus do Tibetu.
Specifický aspekt jantrajógy je synchronizace pohybu a dechu v rytmických sekvencích. Skrze fyzické pozice je ovládnuto dýchání – energie a skrze ovládnutí energie dochází k ovládnutí mysli. Tímto způsobem může jednotlivec rozvinout své zdraví a zároveň na úrovni mysli dosáhnout své přirozené kondice – naprostého uvolnění.
Jantrajóga „Spojení Slunce a Měsíce“ je předávána v západním světě od raných 70. let mistrem Čhögjalem Namkhai Norbu.

Více informací v anglickém jazyce najdete zde:
http://www.yantrayoga.net/

Fijalka Sable Turzíková se narodila 25.5.1978. Od roku 2000, kdy se poprvé setkala s mistrem Čhögjalem Namkhai Norbu, následuje jeho učení a věnuje se jantrajóze. V roce 2010 se pak s pověřením Čhögjala Namkhai Norbu stala instruktorkou jantrajógy I. úrovně. V roce 2014 pak také instruktorkou kurzů Harmonického dýchání.
Mimo jiné vystudovala psychologii a školu shiatsu.

Jeff Sable pochází z New Yorku. Více než dvacet let se věnuje své vášni pro umění, kulturu a praxe, spojené s různými kontemplativními tradicemi. V životě měl velké štěstí, neboť potkal mnoho velkých učitelů. Posledních deset let studuje a praktikuje dzogčhen s mimořádnými mistry, Čhögjalem Namkhai Norbu a Čhokyi Nyima Rinpočhem. V roce 2013 se stal autorizovaným instruktorem jantrajógy I. úrovně.

Program:
pátek 6.5.2016
18:00 – 21:00
sobota 7.5.2016
10:00 – 12:00 a 16:00 – 19:00
neděle 8.5. 2016
9:00 – 12:00 a 15:00 – 17:00

Cena: 500,- Kč/den, 1250,- Kč za celý kurz

Přespání pro mimoolomoucké je možné už v pátek večer v Meditačním centrum Gotama v Olomouci, Wurmova 7 (blízko Arcibiskupského paláce), za malý poplatek. S sebou si vezměte spacák nebo deku. Wurmova ulice  je cca 20 minut pěší chůzí z vlakového nádraží. Parkování na místě o víkendu zadarmo.

Sraz na kurz bude vždy u vrátnice budovy Veolia, pak bude následovat společný odchod do zasedací místnosti, kde se bude kurz konat. Termosky a občerstvení s sebou!

Vaše přihlášky posílejte na tuto adresu:

yellow@dzogchen.cz

nebo volejte přímo organizátorům:

Jozef Auxt – tel: 739 685 384

Těšíme se na vás!

Datum publikování: 7.4.2016 12:40

Místo konání - Veolia

Tovární 41 Olomouc 77900