Jantrajóga pro mírně pokročilé s Magdalénou Ouřeckou v Brně

Datum konání:

24.3.2017 - 26.3.2017

Popis:

Vážení přátelé,

srdečně zveme na kurz jantrajógy pro mírně pokročilé, který se bude konat v termínu 24. – 26.3. 2017 v Brně a který povede Magdaléna Ouřecká, autorizovaná instruktorka jantrajógy I. úrovně.

Kurz je určen a otevřen úplně všem, kteří absolvovali základní kurz jantrajógy :)

Náplní tohoto kurzu bude opakování sérií přípravných cvičení – cigdžong (uvolňování kloubů) a lungsang (8 pohybů). Nově se naučíme poslední sérii přípravných cvičení candul (ovládání kanálů) a s ní spojenou pranajámu (dechové cvičení), a první sérii janter. Pokud zbude čas, zkusíme si i pranajámu „rytmické dýchání“, která patří ke druhé sérii janter.

Jantrajóga je nejstarším systémem, který byl předáván z mistra na žáka v rámci tibetské tradice. Její kořeny sahají do osmého století, kdy jí předal mistr Humkara Guru Padmasabhavovi, který přinesl tantrický buddhismus do Tibetu.
Specifický aspekt jantrajógy je synchronizace pohybu a dechu v rytmických sekvencích. Skrze fyzické pozice je ovládnuto dýchání – energie a skrze ovládnutí energie dochází k ovládnutí mysli. Tímto způsobem může jednotlivec rozvinout své zdraví a zároveň na úrovni mysli dosáhnout své přirozené kondice – naprostého uvolnění.
Jantrajóga “Spojení Slunce a Měsíce” je předávána v západním světě od raných 70. let mistrem Čhögjalem Namkhai Norbu.

Více informací v anglickém jazyce najdete zde:
http://www.yantrayoga.net/

Magdaléna Ouřecká se narodila 1.3.1978. V roce 2006 se poprvé setkala s mistrem Čhögjalem Namkhai Norbu. Od té doby, následuje jeho učení a věnuje se jantrajóze a dalším dzogčhenovým praxím. V roce 2016 se s pověřením Čhögjala Namkhai Norbu stala instruktorkou jantrajógy I. úrovně.

Cena bude 500,- Kč / den, 1000,- Kč / celý kurz (většina peněz tak půjde na pronájem, pokrytí výdajů učitele a odměnu), platba na místě.
Možná i studentská sleva 300,- Kč / den, 700,- Kč / celý kurz
Pokud budete mít velký zájem se zúčastnit, ale finanční okolnosti vám to nedovolují, bude možné se individuálně domluvit. Finance nejsou překážkou.

Předběžný program, který bude upřesněn později:

pátek 24.3. 18:30 – 20.30
sobota 25.3. 9:00 – 12.00, 15:00 – 18:00
neděle 26.3. 9:00 – 12.00, 14:00 – 16:30

Časy budou upřesněny podle okolností, zájmu a potřeb účastníků, mohou se mírně posunout.

Místo konání: ZŠ, Sirotkova 36, Brno-Žabovřesky.

Nezapomeňte si s sebou vzít karimatku či jógamatku, případně deku nebo kobereček, pohodlné a teplé oblečení na cvičení a případně pití / termosku, jak jste zvyklí, občerstvení nezajišťujeme :) V tělocvičně, i když už asi nebude mrznout, může být chladněji, vezměte si s sebou teplejší oblečení. V obědové pauze bude možné jít v okolí na oběd.

Dotazy a přihlášky posílejte na mail koordinátora – Kateřina Drajsajtlová – kateu44@gmail.com nebo volejte na 722 907 646
Aktuality se mohou objevit na blogu brněnské komunity dzogčhenu, http://brno.dzogchen.cz

Knihy a DVD na téma jantrajógy:
http://www.yantrayoga.net/yantra-yoga-shop

Těšíme se na vás!

Datum publikování: 13.2.2017 10:19