Jantrajóga pro mírně pokročilé s Fijalkou Turzíkovou a Jeffem Sablem (US)

Datum konání:

3.12.2016 - 4.12.2016

Popis:

Vážení přátelé,

srdečně zveme na kurz jantrajógy pro mírně pokročilé, který se bude konat v termínu 3. – 4.12. 2016 v Praze a který povedou Fijalka Turzíková a Jeff Sable, autorizovaní instruktoři jantrajógy.

Kurz je určen a otevřen úplně všem, kdo mají zájem a již absolvovali kurz jantrajógy pro začátečníky :)
Kurz bude částečně veden v anglickém jazyce, překlad bude zajištěn.

Náplní tohoto kurzu bude opakování sérií přípravných cvičení – cigdžong (uvolňování kloubů) a lungsang (8 pohybů). Nově se naučíme poslední sérii přípravných cvičení cadul (ovládání kanálů) a s ní spojenou pranajámu (dechové cvičení), a první sérii janter.

Jantrajóga je nejstarším systémem, který byl předáván z mistra na žáka v rámci tibetské tradice. Její kořeny sahají do osmého století, kdy jí předal mistr Humkara Guru Padmasabhavovi, který přinesl tantrický buddhismus do Tibetu.
Specifický aspekt jantrajógy je synchronizace pohybu a dechu v rytmických sekvencích. Skrze fyzické pozice je ovládnuto dýchání – energie a skrze ovládnutí energie dochází k ovládnutí mysli. Tímto způsobem může jednotlivec rozvinout své zdraví a zároveň na úrovni mysli dosáhnout své přirozené kondice – naprostého uvolnění.
Jantrajóga “Spojení Slunce a Měsíce” je předávána v západním světě od raných 70. let mistrem Čhögjalem Namkhai Norbu.

Více informací v anglickém jazyce najdete zde:
http://www.yantrayoga.net/

Fijalka Sable Turzíková se narodila 25.5.1978. Od roku 2000, kdy se poprvé setkala s mistrem Čhögjalem Namkhai Norbu, následuje jeho učení a věnuje se jantrajóze. V roce 2010 se pak s pověřením Čhögjala Namkhai Norbu stala instruktorkou jantrajógy I. úrovně. V roce 2014 pak také instruktorkou kurzů Harmonického dýchání.
Mimo jiné vystudovala psychologii a školu shiatsu.

Jeff Sable pochází z New Yorku. Více než dvacet let se věnuje své vášni pro umění, kulturu a praxe, spojené s různými kontemplativními tradicemi. V životě měl velké štěstí, neboť potkal mnoho velkých učitelů. Posledních deset let studuje a praktikuje dzogčhen s mimořádnými mistry, Čhögjalem Namkhai Norbu a Čhokyi Nyima Rinpočhem. V roce 2013 se stal autorizovaným instruktorem jantrajógy I. úrovně.

Další informace a registrační formulář najdete zde:

https://goo.gl/forms/O7doBUJqcUmxlF4i2

Těšíme se na vás!

Datum publikování: 24.10.2016 12:43

Místo konání - I. slovanské gymnázium

Masná 13 Praha 1 11000