Retreat praxe Vznešené Táry a praxe čö s Costantinem Albinim (IT)

Datum konání:

28.4.2017 - 4.5.2017

Popis:

Vážení přátelé,

srdečně zveme na retreat praxe Vznešené Táry a praxe čö , který se bude konat v termínu 28.4. – 4.5. 2017 v Praze, a který povede Costantino Albini, autorizovaný instruktor Santi Mahá Sanghy základní úrovně.

Retreat je otevřen všem, kteří obdrželi transmisi od Čhögjala Namkhai Norbu.

Praxe Zelené Táry je velmi rozšířená ve všech školách a tradicích tibetského buddhismu. Specifická metoda této praxe užívaná v rámci Mezinárodní komunity dzogčhenu pochází z termy Adzam Drugpy a obsahuje metody jógatantry a anujógy.
Tára ztělesňuje soucit, energii a moudrost všech osvícených bytostí. Je považována za matku všech buddhů a zosobňuje dokonalost moudrosti. Jako manifestace čistého stavu elementu vzduchu je Tára známá pro svou schopnost okamžitě jednat a poskytnout nám spásu, když se nacházíme ve velkých obtížích.
Během tohoto retreatu budou detailně vysvětleny jednotlivé fáze této praxe, kterou poté budeme intenzivně společně praktikovat.

Různé verze praxe čö – odseknutí připoutanosti k egu – pocházejí od mistryně Mačig Labdrön, která žila v 11. století. Čö vychází z jejích zkušeností a poznání. Je esencí všech učení sútry, tantry i dzogčhenu.
Každý z nás má sklony k naději a strachu, k připoutanosti a odporu, které jsou základními pilíři našeho ega. To, co nás odděluje od stavu poznání, jsou překážky, které Mačig Labdrön pojmenovala „démoni“. V praxi čö odsekáváme čtyři druhy démonů.

Costantino Albini se narodil v italském Miláně v roce 1954. Od roku 1976 je žákem Čhögjala Namkhai Norbu. Stál při samotném vzniku Komunity dzogčhenu v sedmdesátých letech. V roce 2002 byl Rinpočhem autorizován jako instruktor Santi Mahá Sanghy základní úrovně.

Kdy: 28.4. – 4.5.2017 (pátek – čtvrtek)
Kde: Studio Artual, Letohradská 62, Praha 7

Podrobnější informace a registrační formulář najdete zde

Těšíme se na vás!

Petra Zezulkova Datum publikování: 25.2.2017 01:08