Longsalové věštění – Dorje Yudrönma

Nová kniha Shang Shung Institutu The Longsal Divination of Dorje Yudrönma byla nejprodávanější knížkou z minulé objednávky. V Tibetu se k věštění běžně používaly kostky, oblázky, mály a podobně. Více se o různých formách věštění dočtete v Rinpočheho knize The Light of Kailas.

Věštění, které nám Rinpočhe představuje v této knize, se jmenuje Tag-ril Divination of Dorje Yudrönma. Kniha obsahuje popis metody věštění, kterou Rinpočhe obdržel v roce 2009 jako část longsalového cyklu. Dorje Yudrönma, královna Pramoha, je ochránkyní učení Longsalu. Kniha obsahuje detailní popis metody a praktický manuál. Metoda věštění používá pět elementů a věští se pomocí pěti kostek. Na každé kostce je šest barev, pět barev elementů (modrá, červená, zelená, žlutá, bílá) a šestá strana každé kostky je šedá. Existuje 120 kombinací, které vám mohou na kostkách padnout. Součástí knihy je výklad všech těchto kombinací pro dvanáct oblastí, např. rodina, obchod, zdraví, spiritualita, ochranná energie, sňatky atp.

Věštění je samostatná praxe, kdy nejprve musíte darovat obětiny Dorje Yudrönmě a jejím pěti sestrám, pronést invokaci se správným záměrem, pročistit prostor zapálenou tyčinkou, dělat kelímkem s kostkami příslušné pohyby a požádat o věštbu. V určitý okamžik vysypete z kelímku kostky a podle kombinace prvků se dovíte, co věštba praví.
Kniha stojí 575 Kč i s pytlíčkem na kostky. Věštecký kelímek si musíte sehnat nebo vyrobit, součástí balení není. Lze také koupit samostatně jen kostky nebo jen knihu. Pokud knihu nemáte, můžete si ji ještě letos objednat, protože na konci listopadu budeme dělat další hromadnou objednávku do italského Merigaru!

admin Datum publikování: 8.12.2012 20:30