Veřejná přednáška v Plzni 7.5. – ZMĚNA

AKTUÁLNĚ 6.5.2014 9:45: Bohužel situace na východní Ukrajině se zkomplikovala natolik, že před chvílí bylo zcela uzavřeno doněcké letiště, kudy měl Igor zítra ráno letět do Kyjeva a odtud pak do Prahy. Podařilo se mi se před malou chvílí s Igorem spojit telefonicky. Situace je taková, že sice bychom mu ještě mohli koupit jedno z posledních míst ve vlaku (lůžko v první třídě) Doněck-Kyjev co jede dnes večer a ráno by měl být v Kyjevě, ale podle něj je jednak bezpečnostní situace taková, že jsou všude na přístupových cestách patroly nikým nekontrolovaných ozbrojenců a ani ve vlaku teď není bezpečno, jednak o víkendu má proběhnout to ilegální referendum odtržení se od Ukrajiny a Igor má obavu, aby se vůbec byl schopný v úterý vrátit a to tam má část rodiny.

Vzhledem k těmto okolnostem nemůže Igor Berkhin na veřejnou přednášku přijet. Přednáška se tak bohužel vzhledem k problémům zajistit takto na poslední chvíli náhradu ruší. Dotazy ohledně přednášky a lístků z předprodeje pište na dana.hauerova@gmail.com.

Díky za pochopení,

Martin Malec

Překlad posledního emailu od Igora, kde vysvětluje situaci podrobněji (odeslán 6.5. 17:45)

Vážení přátelé,
situace v Doněcku zůstává složitá. Ačkoli pár letům do Kyjeva bylo dovoleno odletět s velkým zpožděním. Jeden let byl oznámen, že proběhne, a pak byl zrušen nebo spojen s jiným letem. Jsou zvěsti, že lety byly umožněny k tomu, aby pár důležitých lidí mohlo opustit Doněck. Jeden přílet byl oznámen na dnešní večer, ale nic není jisté na zítřek.

Cestování vlakem je velice nejisté, spousta zpoždění, změny tras. Stále tu je mnoho nekontrolovaných a silně ozbrojených lidí podél trasy vlaku, takže to je nebezpečné a nespolehlivé.
Nejhorší věc je, že 9. května očekáváme provokace a 11. května zde bude zfalšované referendum o tom stát se „nezávislým“ a možná se připojit k Rusku. I pokud se dokážu dostat dnes nebo zítra pryč, tak je velká šance, že po 11. květnu bude veškerá komunikace mezi Kyjevem a Doněckem odříznuta minimánlně na nějaký čas což prakticky bude znamenat, že se bych se nedokázal vrátit domů-

Kdybych byl sám, tak bych to tolik neřešil, ale já bych teď musel nechat svou matku samotnou v době těchto nepokojů. Je jí 82 a nedávno měla mrtvici, a já jsem jediným, kdo se o ni stará a bylo by hodně špatné, kdyby se někde zasekl a nemohl se vrátit. Je to velké riziko.

Takže je lepší náš retreat zrušit. Jsem si jist, že si užijete webcast a kolektivní praxe v Phendelingu. Pokud jde o veřejnou přednášku, věřím, že dokážete najít dobrého praktikujícího, který by udělal dobrou přednášku v Plzni. Je to velmi dobrá příležitost vysvětlit, co to je pomíjivost.

Doufám že se jindy potkáme,
s láskou
Igor


Použití meditace v našem životě, starobylé učení buddhismu v současném životě

-proč potřebujeme rozvíjet uvědomění

– jak nám meditace pomůže zacházet s emocemi

– jak nám meditace pomůže objevit naše vlastní omezení

– různé přístupy k buddhistické meditace

– jednoduchá meditace pro začátečníky

Lumír Datum publikování: 18.4.2014 14:21