Seminář Harmonického dýchání v Pardubicích, 14.4.2018

Vážení,

srdečně zveme na kurz harmonického dýchání, který se bude konat 14. 4. 2018 v Pardubicích a který povedou Fijalka Turzíková a Jeff Sable, autorizovaní instruktoři jantrajógy I. a II. úrovně a metody harmonického dýchání.

Kurz je určen a otevřen úplně všem, kdo mají zájem.

Co je harmonické dýchání?

Harmonické dýchání je metoda, kterou vytvořil Fabio Andrico, instruktor hatha a jantrajógy s třicetiletou zkušeností, a která obsahuje série jednoduchých cvičení a dechových technik, které může provádět kdokoliv. Tato metoda je klíčovým prvkem, který napomáhá koordinaci funkcí našeho těla i mysli. Je nepostradatelná pro zklidnění mysli, snížení tělesného napětí a zlepšení funkcí těla i mozku.

Harmonické dýchání lze provádět kdekoli a kdykoli, a tudíž je velmi mocným prostředkem pro zlepšení kvality našeho každodenního života. Dechová cvičení jsou jednoduchá a zároveň velmi účinná.

Starobylé dechové techniky jsou v současnosti vědecky a klinicky zkoumány i používány a zařazovány do moderních praktik pro jedince trpící dýchacími problémy, úzkostí, depresí a poruchami spánku. Pomalý hluboký dech může zlepšit kardiovaskulární funkce a snížit vysoký krevní tlak.

Pokud je naše dýchání neúplné nebo nucené, je velmi obtížné si ve svém osobním životě udržet harmonii. Tím, že se naučíme, jak správně dýchat, získáme obrovský užitek pro náš běžný život. Správný způsob dýchání je zároveň nesmírně důležité pro kohokoli, kdo se chce hlouběji zabývat praxí jantrajógy.

Program kurzu:

dopoledne 10:00 – 12:30 a odpoledne 14:00 – 17:00.

Místo konání:

Integrační centrum sociálních aktivit KOSATEC
Pardubice, Sladkovského 2824

Cena:

650,-

Fijalka Sable-Turzíková se narodila 25.5.1978. Od roku 2000, kdy se poprvé setkala s mistrem Čhögjalem Namkhai Norbu, následuje jeho učení a věnuje se jantrajóze. V roce 2010 se pak s pověřením Čhögjala Namkhai Norbu stala instruktorkou jantrajógy I. úrovně. V roce 2014 pak také instruktorkou kurzů Harmonického dýchání a kumar kumari. Mimo jiné vystudovala psychologii a školu shiatsu.

Jeff Sable pochází z New Yorku. Více než dvacet let se věnuje své vášni pro umění, kulturu a praxe, spojené s různými kontemplativními tradicemi. V životě měl velké štěstí, neboť potkal mnoho velkých učitelů. Posledních deset let studuje a praktikuje dzogčhen s mimořádnými mistry, Čhögjalem Namkhai Norbu a Čhokyi Nyima Rinpočhem. V roce 2013 se stal autorizovaným instruktorem jantrajógy I. úrovně a metody Harmonického dýchání.

S sebou si přineste pohodlný oděv na cvičení, podložku na cvičení a polštářek na sezení, deku a pití.

Prosím přihlašujte se telefonicky na tel.: 604 502 453

Těšíme se na vás!

HB_Padubice

Petra Zezulkova Datum publikování: 11.4.2018 13:45